Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak dbać o zęby psa i kota?
Ból zęba to przykre doświadczenie, które przeżył pewnie każdy z nas. Gdy boli ząb i musimy udać się do dentysty, zrobilibyśmy wiele, aby uniknąć tego nieprzyjemnego doznania i sumiennie postanawiamy dbać o higienę w przyszłości.
A czy psa i kota też bolą zęby? Czy cierpią tak jak my? Jak możemy im pomóc? Co zrobić, aby uchronić je przed poważnymi problemami z zębami, dziąsłami? Jak prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej?
Przeczytaj całość
Jak wykorzystać przekąski w treningu psów, czyli wzmocnienie pozytywne

Dlaczego chodzisz do pracy? To jasne, aby otrzymać wynagrodzenie - pieniądze, które dają ci dalsze korzyści. Lubisz swoją pracę? Jeśli tak, to tym bardziej jesteś szczęśliwym człowiekiem, bo nie tylko wykonujesz przyjemną czynność, ale jeszcze ci za to płacą – twoja motywacja jest duża, jesteś efektywnym pracownikiem. Może się zdziwisz, ale u psów jest podobnie. 

Przeczytaj całość
Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)
Transporter dla psa należy do niezbędnych akcesoriów, jeśli wybieramy się z naszym czworonogiem w podróż samochodem lub samolotem. Transport zwierząt większych rozmiarów będzie natomiast wymagać zastosowania klatki dla psa do samochodu montowanej z tyłu, w bagażniku. Pamiętajmy, że zapewniając odpowiednie warunki przewozu zwierząt, zwiększamy nie tylko ich komfort, ale i bezpieczeństwo. Zobacz, jak dobrać odpowiedni transporter dla psa, kiedy adekwatnym rozwiązaniem będzie klatka do przewozu psa oraz jak wygląda przewóz zwierząt samolotem.
Przeczytaj całość
Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)
Transporter dla kota to absolutnie niezbędne narzędzie do przewożenia zwierzęcia samochodem, nawet na najkrótszych dystansach. Transporter dla kota zapewni bezpieczeństwo zarówno zwierzakowi, jak i kierującemu oraz pasażerom. Jednak nie zawsze plastikowy kontenerek będzie jedynym i najlepszym rozwiązaniem. Transporter dla kota, klatka kennelowa, torba dla kota – zobacz, jak wybrać właściwy do sytuacji i rozmiaru zwierzęcia sposób transportu.
Przeczytaj całość
Zoonoza – choroby odzwierzęce (pasożytnicze, bakteryjne)
Borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa, wścieklizna, leptospiroza, choroba kociego pazura, babeszjoza, bruceloza, toksokaroza – to tylko niektóre choroby odzwierzęce, czyli zoonozy, które mogą stanowić poważne zagrożenie nawet dla człowieka niemającego żadnego kontaktu ze zwierzętami. Zobacz, jak niebezpieczne są borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa i inne choroby odzwierzęce, jak się chronić przed zoonozami i jak postępować w razie zarażenia.
Przeczytaj całość
Czym karmić małego kotka?
Nikt nie zaprzeczy, że kocięta są rozkoszne. Łatwo ulegamy wpływowi ich dużych oczku wypatrujących kolejnej zabawki czy przysmaku. Dlatego warto w okresie wzrostu nauczyć zarówno kocię, jak i całą rodzinę dobrych nawyków. Dzięki temu będziemy cieszyć się nie tylko zdrowiem kocięcia, ale także naszego dorosłego kota.
Przeczytaj całość
Choroby psów – choroby skóry, nosówka, borelioza u psa
Choroby psów, podobnie jak w przypadku ludzi, mają podłoże bakteryjne, wirusowe, alergiczne i inne. Choroby psów potrafią poważnie uprzykrzyć życie samym zwierzętom, a także ich opiekunom. Do najgroźniejszych psich chorób należy borelioza. U psa, podobnie jak u człowieka, występuje po ukąszeniu kleszcza. Właściciele czworonogów często też uskarżają się na choroby skóry u psa. Bardzo niebezpieczna również jest nosówka u psa, objawy której powinny poważnie zaniepokoić opiekunów, gdyż choroba ta może zagrażać życiu zwierzęcia.
Przeczytaj całość
Dorastające psy i ich potrzeby żywieniowe
Większość szczeniąt na przestrzeni od 12. do 18.miesiąca życia przechodzi intensywny wzrost. Człowiekowi zajmuje to tyle samo…lat. Jak można się domyślić, łatwo popełnić błędy w tym okresie. A że czasu jest mało, trudniej jest je naprawić. Może to przełożyć się na jakość i długość życia naszego ulubieńca. Jak w rozsądny sposób zapewnić naszemu szczeniakowi zdrowy wzrost?
Przeczytaj całość
pixel