Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zdrowie

Jakie zioła są odpowiednie dla królika?

Zioła stanowią bardzo ważny składnik w króliczej diecie. Króliki powinny jeść rośliny zielne każdego dnia ponieważ mają one korzystny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się, jakie zioła królik lubi najbardziej, co zielonego może jeść i jak podawać zioła pupilowi. 

Przeczytaj całość
Jak odchudzić psa?
Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego nierzadko ich rozpieszczamy podtykając pod pyszczek ulubione przekąski, czy dodatkowe porcje do głównych posiłków. Niestety, dla psa może się to okazać zgubne. Sprawdź, kiedy zaczyna się nadwaga u zwierzaka i co możesz zrobić, by odchudzić psa.
Przeczytaj całość
Suplementy dla koni
Są sytuacje i okresy w życiu konia kiedy potrzebuje on szczególnego wsparcia dietetycznego. Po to powstały suplementy dla koni. Mogą to być m.in. preparaty witaminowe, elektrolity, produkty wspierające układ trawienny, czy wzmacniające aparat ruchu. Z artykułu dowiesz się np. jak wspierać końską odporność oraz co pomoże na stawy zwierzęcia.
Przeczytaj całość
Objawy i leczenie udaru cieplnego u psa
Lato, a wraz z nim wysokie temperatury, zbliżają się wielkimi krokami. To czas zwiększonej aktywności zarówno u psów, jak i ich właścicieli. W tym okresie też więcej podróżujemy, przemieszczamy się do ciepłych miejsc. Przygotujmy się na sezon wcześniej, by zapobiec niebezpiecznemu dla psa udarowi cieplnemu.
Przeczytaj całość
Kleszcze, pchły, pasożyty i odrobaczanie – dlaczego i jak często

Domowe zwierzaki często są nękane przez rozmaite pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne. Aby nie dopuścić do wystąpienia u psów i kotów groźnych chorób, przenoszonych przez te insekty, powinno się regularnie odrobaczać pupile oraz stosować prewencyjnie środki przeciw pchłom i kleszczom. Dowiedz się jak często i czym zabezpieczać zwierzaki przed pasożytami.

Przeczytaj całość
Zabawki edukacyjne dla psów. Przegląd psich zabawek na inteligencję

Kochasz swojego pupila i chcesz zapewnić mu wszystko, co najlepsze? Oprócz miłości, ciepłego kąta czy opieki weterynaryjnej, pomyśl również o tym, by podarować swojemu psu kilka zabawek edukacyjnych, interaktywnych lub takich, które łączą funkcje obu. Dzięki nim, Twój czworonóg będzie mógł się wyciszyć, zaspokoić potrzebę żucia i węszenia, a także rozwijać psią inteligencję. Jakie zabawki interaktywne dla psów sprawdzają się najlepiej?

Przeczytaj całość
Objawy alergii u psa
Alergia u psa objawia się głównie problemami skórnymi, które wywołują świąd, pieczenie i ból. Czasami jednak uczulenie u psów odznacza się też m.in. kichaniem, bądź biegunką. Sprawdź, jak radzić sobie z psią alergią, co podawać do jedzenia, czym suplementować i jak pielęgnować zwierzę. Czy z alergią należy udać się do weterynarza?
Przeczytaj całość
Jaka mokra karma dla kota?

Mokra karma daje kotu wiele korzyści zdrowotnych. Trzeba jednak dobrze wybrać właściwe pożywienie dla swojego zwierzaka. Od tego jaką karmą mokrą będziemy żywić swojego pupila, zależy jego zdrowie, samopoczucie i kondycja. Zatem na które kocie jedzenie się zdecydować?

Przeczytaj całość
pixel