Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja

Jak schłodzić psa?

Pies nie potrafi się pocić. Żeby się ostudzić w gorące dni – dyszy. W upalne lato powinniśmy pomóc naszemu pupilowi w chłodzeniu ciała stosując m.in. specjalne maty lub poduszki chłodzące, podając mu chłodną wodę oraz zmrożone zabawki dla psa z przysmakami w środku lub bez. Jakie są jeszcze inne narzędzia i metody na schładzanie czworonoga? Przeczytaj w artykule.

Przeczytaj całość
Ochrona koni przed owadami
W sezonie letnim konie są narażone na ataki rozmaitych owadów: od much i komarów, przez dokuczliwe gzy, aż po kleszcze. Jak ustrzec przed nimi wierzchowca? Jakie są sposoby na radzenie sobie z niechcianymi owadami w stajni i na padoku? Poznaj odpowiednie sposoby, preparaty i akcesoria przeciw owadom.
Przeczytaj całość
Jak odchudzić psa?
Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego nierzadko ich rozpieszczamy podtykając pod pyszczek ulubione przekąski, czy dodatkowe porcje do głównych posiłków. Niestety, dla psa może się to okazać zgubne. Sprawdź, kiedy zaczyna się nadwaga u zwierzaka i co możesz zrobić, by odchudzić psa.
Przeczytaj całość
Suplementy dla koni
Są sytuacje i okresy w życiu konia kiedy potrzebuje on szczególnego wsparcia dietetycznego. Po to powstały suplementy dla koni. Mogą to być m.in. preparaty witaminowe, elektrolity, produkty wspierające układ trawienny, czy wzmacniające aparat ruchu. Z artykułu dowiesz się np. jak wspierać końską odporność oraz co pomoże na stawy zwierzęcia.
Przeczytaj całość
Kleszcze, pchły, pasożyty i odrobaczanie – dlaczego i jak często

Domowe zwierzaki często są nękane przez rozmaite pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne. Aby nie dopuścić do wystąpienia u psów i kotów groźnych chorób, przenoszonych przez te insekty, powinno się regularnie odrobaczać pupile oraz stosować prewencyjnie środki przeciw pchłom i kleszczom. Dowiedz się jak często i czym zabezpieczać zwierzaki przed pasożytami.

Przeczytaj całość
Porządki na wiosnę - legowiska dla psów i kotów

Czujemy powiew wiosny, więc zaczynamy porządkować przestrzeń wokół siebie. Dokładniej sprzątamy nasze domy, zmieniamy dodatki w salonie, meblujemy od nowa… Te wiosenne porządki obejmują także meble dla naszych pupili, czyli legowiska dla psów i kotów. Sprawdź, jakie posłania dla domowych zwierzaków są teraz na topie.

Przeczytaj całość
Linienie psa, lininie kota

Linienie, czyli wypadanie sierści, stanowi u psa lub kota naturalny proces, który zwykle obserwujemy dwa razy w roku. Jak poradzić sobie z fruwającą dokoła sierścią i jak pomóc pupilowi w tym czasie? Z poniższego artykułu dowiesz się też, co wpływa na wzmożone linienie u psa i kota.

Przeczytaj całość
Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu?
Lato, jesień, czy zima – naszemu pupilowi należy się spacer. Nie zawsze jednak wspólnym wyjściom z naszym zwierzęciem sprzyja pogoda. Kiedy pada deszcz, psia lub kocia sierść wydziela nieprzyjemny zapach. Dowiedz się jak go zneutralizować, jak oczyszczać dom z brzydkiej woni oraz w jaki sposób zabezpieczać czworonoga przed spacerami w deszczu.
Przeczytaj całość
pixel