Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja

Jak pozbyć się pcheł u kota?
Ciągłe wylizywanie się czy nagła nerwowość mruczka może oznaczać, że w jego sierści zalęgły się pasożyty. Pchły u kota nie są powodem do wstydu – te niewielkie drobnoustroje mogą pojawić się w zaciszu domowym w dowolnym momencie. Jak je zwalczyć i co zrobić, aby ulżyć ukochanemu zwierzakowi? Jakie środki na pchły u kota warto zastosować?
Przeczytaj całość
Grzybica u kota – objawy, przyczyny, leczenie
Nasi czworonożni przyjaciele raz na jakiś czas chorują. Na szczęście nie wszystkie schorzenia są bardzo poważne i niosą ze sobą określone konsekwencje zdrowotne. Wiele osobników, pomimo odpowiedniej pielęgnacji i dobrych warunków bytowania, zapada na grzybicę skóry, pazurów czy sierści. Zobacz, jakie są objawy, przyczyny i metody leczenia tej dolegliwości.
Przeczytaj całość
7 najczęściej zadawanych pytań na temat szynszyli

Szynszyle to niezwykle urocze zwierzęta o pięknej, miękkiej i srebrzystej sierści. W naturze można spotkać je na terenach Ameryki Południowej, choć mogą być również z powodzeniem hodowane w domach. Ile żyją szynszyle? Co jedzą? Czy są zwierzętami stadnymi? Oto 7 najczęściej zadawanych pytań na temat tych sympatycznych zwierząt!

Przeczytaj całość
Z jakimi rybkami może żyć bojownik?

Planujesz powiększyć swoje domowe akwarium o bojownika? Zastanawiasz się, jakich warunków potrzebuje ta ryba? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego gatunku: Z jakimi rybami może żyć bojownik? Jaka temperatura wody sprawdzi się najlepiej? Czy bojownik potrzebuje filtra? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Przeczytaj całość
Jak schłodzić psa?

Pies nie potrafi się pocić. Żeby się ostudzić w gorące dni – dyszy. W upalne lato powinniśmy pomóc naszemu pupilowi w chłodzeniu ciała stosując m.in. specjalne maty lub poduszki chłodzące, podając mu chłodną wodę oraz zmrożone zabawki dla psa z przysmakami w środku lub bez. Jakie są jeszcze inne narzędzia i metody na schładzanie czworonoga? Przeczytaj w artykule.

Przeczytaj całość
Ochrona koni przed owadami
W sezonie letnim konie są narażone na ataki rozmaitych owadów: od much i komarów, przez dokuczliwe gzy, aż po kleszcze. Jak ustrzec przed nimi wierzchowca? Jakie są sposoby na radzenie sobie z niechcianymi owadami w stajni i na padoku? Poznaj odpowiednie sposoby, preparaty i akcesoria przeciw owadom.
Przeczytaj całość
Ile żyją buldogi francuskie i na jakie choroby zapadają?

Buldogi francuskie mają wielu zwolenników na całym świecie. Sympatię sporego grona osób udało im się zyskać dzięki niewątpliwemu urokowi osobistemu i łagodnemu usposobieniu. Jeśli i Ty chcesz, żeby buldog francuski stał się Twoim najlepszym kompanem do towarzystwa sprawdź, ile żyją buldogi francuskie i z jakimi chorobami muszą się zmagać.

Przeczytaj całość
pixel