Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja

Jak chronić psa przed kleszczami? Praktyczny poradnik

Kleszcze od lat są prawdziwą zmorą dla wszystkich opiekunów psów. W ostatnich latach jednak coraz więcej mówi się o zachorowaniach na choroby odkleszczowe. Jak chronić psa przed kleszczami? Co warto wiedzieć na temat aktywności kleszczy? Na czym polega skuteczna ochrona psa przed kleszczami.

Przeczytaj całość
Jak pozbyć się pcheł u kota?
Ciągłe wylizywanie się czy nagła nerwowość mruczka może oznaczać, że w jego sierści zalęgły się pasożyty. Pchły u kota nie są powodem do wstydu – te niewielkie drobnoustroje mogą pojawić się w zaciszu domowym w dowolnym momencie. Jak je zwalczyć i co zrobić, aby ulżyć ukochanemu zwierzakowi? Jakie środki na pchły u kota warto zastosować?
Przeczytaj całość
Grzybica u kota – objawy, przyczyny, leczenie
Nasi czworonożni przyjaciele raz na jakiś czas chorują. Na szczęście nie wszystkie schorzenia są bardzo poważne i niosą ze sobą określone konsekwencje zdrowotne. Wiele osobników, pomimo odpowiedniej pielęgnacji i dobrych warunków bytowania, zapada na grzybicę skóry, pazurów czy sierści. Zobacz, jakie są objawy, przyczyny i metody leczenia tej dolegliwości.
Przeczytaj całość
7 najczęściej zadawanych pytań na temat szynszyli

Szynszyle to niezwykle urocze zwierzęta o pięknej, miękkiej i srebrzystej sierści. W naturze można spotkać je na terenach Ameryki Południowej, choć mogą być również z powodzeniem hodowane w domach. Ile żyją szynszyle? Co jedzą? Czy są zwierzętami stadnymi? Oto 7 najczęściej zadawanych pytań na temat tych sympatycznych zwierząt!

Przeczytaj całość
Z jakimi rybkami może żyć bojownik?

Planujesz powiększyć swoje domowe akwarium o bojownika? Zastanawiasz się, jakich warunków potrzebuje ta ryba? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego gatunku: Z jakimi rybami może żyć bojownik? Jaka temperatura wody sprawdzi się najlepiej? Czy bojownik potrzebuje filtra? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Przeczytaj całość
Jak schłodzić psa?

Pies nie potrafi się pocić. Żeby się ostudzić w gorące dni – dyszy. W upalne lato powinniśmy pomóc naszemu pupilowi w chłodzeniu ciała stosując m.in. specjalne maty lub poduszki chłodzące, podając mu chłodną wodę oraz zmrożone zabawki dla psa z przysmakami w środku lub bez. Jakie są jeszcze inne narzędzia i metody na schładzanie czworonoga? Przeczytaj w artykule.

Przeczytaj całość
Ochrona koni przed owadami
W sezonie letnim konie są narażone na ataki rozmaitych owadów: od much i komarów, przez dokuczliwe gzy, aż po kleszcze. Jak ustrzec przed nimi wierzchowca? Jakie są sposoby na radzenie sobie z niechcianymi owadami w stajni i na padoku? Poznaj odpowiednie sposoby, preparaty i akcesoria przeciw owadom.
Przeczytaj całość
pixel