Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dieta

Jakie zioła są odpowiednie dla królika?

Zioła stanowią bardzo ważny składnik w króliczej diecie. Króliki powinny jeść rośliny zielne każdego dnia ponieważ mają one korzystny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się, jakie zioła królik lubi najbardziej, co zielonego może jeść i jak podawać zioła pupilowi. 

Przeczytaj całość
Walentynki dla psa, kota i innych gryzoni

Właściciele psów, kotów, królików, czy świnek morskich potrafią kochać swoje pupile jak ludzi. Stąd z okazji zbliżającego się święta miłości, czyli Walentynek, obdarowują różnymi upominkami nie tylko swoje drugie połówki, ale też ukochane czworonogi. Co można sprawić pupilowi na Walentynki?

Przeczytaj całość
Objawy alergii u psa
Alergia u psa objawia się głównie problemami skórnymi, które wywołują świąd, pieczenie i ból. Czasami jednak uczulenie u psów odznacza się też m.in. kichaniem, bądź biegunką. Sprawdź, jak radzić sobie z psią alergią, co podawać do jedzenia, czym suplementować i jak pielęgnować zwierzę. Czy z alergią należy udać się do weterynarza?
Przeczytaj całość
Jaka mokra karma dla kota?

Mokra karma daje kotu wiele korzyści zdrowotnych. Trzeba jednak dobrze wybrać właściwe pożywienie dla swojego zwierzaka. Od tego jaką karmą mokrą będziemy żywić swojego pupila, zależy jego zdrowie, samopoczucie i kondycja. Zatem na które kocie jedzenie się zdecydować?

Przeczytaj całość
Jaka karma dla labradora

Pokarm dla labradora powinien być tak opracowany, by spełniał jego zapotrzebowanie na energię, ale też aby nie spowodował u niego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jak często i czym karmić przedstawicieli tej przyjaznej rasy psów?

Przeczytaj całość
Karma dla psów z problemami skórnymi

Problemy skórne mogą pojawić się zarówno u szczeniąt, jak i u dorosłych psów, u mniejszych oraz większych ras. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na odpowiednio skomponowane pożywienie. Jak karmić psy, u których zauważymy zmiany skórne?

Przeczytaj całość
Karma dla psów alergików

Niektóre nasze pupile cierpią na alergię pokarmową. W takim przypadku powinno się im podawać specjalistyczne bezzbożowe karmy: suche i mokre oraz przysmaki o jak najmniejszej zawartości zbóż oraz uczulającego białka. Jak żywić psich alergików?

Przeczytaj całość
Chip dla psa i kota

Chip dla psa i kota nie są w Polsce wymagane przepisami prawa. Warto jednak przeprowadzić czipowanie pupila, by był bezpieczny. Dzięki temu identyfikatorowi można szybko znaleźć zgubione zwierzę. To urządzenie utrudnia w dużej mierze też kradzież rasowych psów i kotów.

Przeczytaj całość
Co jedzą dzikie jeże?

Dzikie jeże nierzadko pomieszkują w naszych ogrodach i działkach. Wspaniale radzą sobie z usuwaniem zwierząt, które my, ludzie, uznajemy za szkodniki. Przepadają bowiem za ślimakami, owadami, nornicami, czy kretami. Dowiedzmy się więcej na temat tych ssaków: jakie są ich zwyczaje, jak o nie dbać, czym je karmić? 

Przeczytaj całość
pixel