Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dieta

Co jedzą szynszyle i czym je karmić? Wszystko o diecie szynszyli
Szynszyle to długowieczne gryzonie. W środowisku naturalnym są w stanie przeżyć nawet 30 lat. W warunkach domowych, tylko nieliczne osobniki przekraczają wiek 18 lat. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowego żywienia szynszyli, bo właśnie od diety zależy ich zdrowie i ogólna kondycja. Co mogą jeść szynszyle, a czego lepiej im nie podawać?
Przeczytaj całość
Żywienie psów lekkostrawnymi karmami
Schorzenia przewodu pokarmowego to jedne z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się opiekunowie psów oraz główne powody wizyt u lekarza weterynarii. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu trawiennego mają zróżnicowane przyczyny.
Przeczytaj całość
Jak zmieniać karmę psu?
Każdy pies co najmniej raz w życiu będzie musiał przeżyć zmianę karmy. Dotyczy to m.in. szczeniaka, który wchodzi w dorosłe psie życie, suki spodziewającej się szczeniaków, czy psiego rekonwalescenta. Sprawdź, jak bezpiecznie zmieniać karmę pupilowi.
Przeczytaj całość
7 najczęściej zadawanych pytań na temat szynszyli

Szynszyle to niezwykle urocze zwierzęta o pięknej, miękkiej i srebrzystej sierści. W naturze można spotkać je na terenach Ameryki Południowej, choć mogą być również z powodzeniem hodowane w domach. Ile żyją szynszyle? Co jedzą? Czy są zwierzętami stadnymi? Oto 7 najczęściej zadawanych pytań na temat tych sympatycznych zwierząt!

Przeczytaj całość
Jakie zioła są odpowiednie dla królika?

Zioła stanowią bardzo ważny składnik w króliczej diecie. Króliki powinny jeść rośliny zielne każdego dnia ponieważ mają one korzystny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Dowiedz się, jakie zioła królik lubi najbardziej, co zielonego może jeść i jak podawać zioła pupilowi. 

Przeczytaj całość
Walentynki dla psa, kota i innych gryzoni

Właściciele psów, kotów, królików, czy świnek morskich potrafią kochać swoje pupile jak ludzi. Stąd z okazji zbliżającego się święta miłości, czyli Walentynek, obdarowują różnymi upominkami nie tylko swoje drugie połówki, ale też ukochane czworonogi. Co można sprawić pupilowi na Walentynki?

Przeczytaj całość
Objawy alergii u psa
Alergia u psa objawia się głównie problemami skórnymi, które wywołują świąd, pieczenie i ból. Czasami jednak uczulenie u psów odznacza się też m.in. kichaniem, bądź biegunką. Sprawdź, jak radzić sobie z psią alergią, co podawać do jedzenia, czym suplementować i jak pielęgnować zwierzę. Czy z alergią należy udać się do weterynarza?
Przeczytaj całość
Jaka mokra karma dla kota?

Mokra karma daje kotu wiele korzyści zdrowotnych. Trzeba jednak dobrze wybrać właściwe pożywienie dla swojego zwierzaka. Od tego jaką karmą mokrą będziemy żywić swojego pupila, zależy jego zdrowie, samopoczucie i kondycja. Zatem na które kocie jedzenie się zdecydować?

Przeczytaj całość
pixel