Edukacja

Jak wykorzystać przekąski w treningu psów, czyli wzmocnienie pozytywneJak wykorzystać przekąski w treningu psów, czyli wzmocnienie pozytywne

Dlaczego chodzisz do pracy? To jasne, aby otrzymać wynagrodzenie - pieniądze, które dają ci dalsze korzyści. Lubisz swoją pracę? Jeśli tak, to tym bardziej jesteś szczęśliwym człowiekiem, bo nie tylko wykonujesz przyjemną czynność, ale jeszcze ci za to płacą – twoja motywacja jest duża, jesteś efektywnym pracownikiem. Może się zdziwisz, ale u psów jest podobnie. 


Przeczytaj więcej
Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)Transporter dla psa należy do niezbędnych akcesoriów, jeśli wybieramy się z naszym czworonogiem w podróż samochodem lub samolotem. Transport zwierząt większych rozmiarów, będzie natomiast wymagać zastosowania klatki dla psa do samochodu, montowanej z tyłu, w bagażniku. Pamiętajmy, że zapewniając odpowiednie warunki przewozu zwierząt, zwiększamy nie tylko ich komfort, ale i bezpieczeństwo. Zobacz, jak dobrać odpowiedni transporter dla psa, kiedy adekwatnym rozwiązaniem będzie klatka do przewozu psa oraz jak wygląda przewóz zwierząt samolotem.
Przeczytaj więcej
Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)Transporter dla kota to absolutnie niezbędne narzędzie do przewożenia zwierzęcia samochodem, nawet na najkrótszych dystansach. Transporter dla kota zapewni bezpieczeństwo zarówno zwierzakowi, jak i kierującemu oraz pasażerom. Jednak nie zawsze plastikowy kontenerek będzie jedynym i najlepszym rozwiązaniem. Transporter dla kota, klatka kennelowa, torba dla kota – zobacz, jak wybrać właściwy do sytuacji i rozmiaru zwierzęcia sposób transportu.
Przeczytaj więcej
Zoonoza – choroby odzwierzęce (pasożytnicze, bakteryjne)Zoonoza – choroby odzwierzęce (pasożytnicze, bakteryjne)Borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa, wścieklizna, leptospiroza, choroba kociego pazura, babeszjoza, bruceloza, toksokaroza – to tylko niektóre choroby odzwierzęce, czyli zoonozy, które mogą stanowić poważne zagrożenie nawet dla człowieka niemającego żadnego kontaktu ze zwierzętami. Zobacz, jak niebezpieczne są borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa i inne choroby odzwierzęce, jak się chronić przed zoonozami i jak postępować w razie zarażenia.
Przeczytaj więcej
Czym karmić małego kotka?Czym karmić małego kotka?Nikt nie zaprzeczy, że kocięta są rozkoszne. Łatwo ulegamy ich dużym oczkom wypatrujących kolejnej zabawki czy przysmaku. Dlatego warto w okresie wzrostu nauczyć zarówno kocię jak i całą rodzinę dobrych nawyków. Dzięki temu będziemy cieszyć się nie tylko zdrowiem kocięcia, ale także naszego dorosłego kota.
Przeczytaj więcej
Choroby psów – choroby skóry, nosówka, borelioza u psaChoroby psów – choroby skóry, nosówka, borelioza u psaChoroby psów, podobnie jak w przypadku ludzi, mają podłoże bakteryjne, wirusowe, alergiczne i inne. Choroby psów potrafią poważnie uprzykrzyć życie samym zwierzętom, a także ich opiekunom. Do najgroźniejszych psich chorób należy borelioza. U psa, podobnie jak u człowieka, występuje po ukąszeniu kleszcza. Właściciele czworonogów często też uskarżają się na choroby skóry u psa. Bardzo niebezpieczna również jest nosówka u psa, objawy której powinny poważnie zaniepokoić opiekunów, gdyż choroba ta może zagrażać życiu zwierzęcia.
Przeczytaj więcej
13 roślin trujących dla psów i kotów13 roślin trujących dla psów i kotówNa spacerze podziwiamy piękno przyrody, w domu i ogródku hodujemy różnorakie okazy roślin, w wazonach trzymamy miłe dla oka i nosa bukiety. A co jeśli zagrażają one naszym pupilom? Które są dla nich silnie toksyczne?
Przeczytaj więcej
Dorastające psy i ich potrzeby żywienioweDorastające psy i ich potrzeby żywienioweWiększość szczeniąt na przestrzeni od 12. do 18.miesiąca życia przechodzi intensywny wzrost. Człowiekowi zajmuje to tyle samo…lat. Jak można się domyślić, łatwo popełnić błędy w tym okresie. A że czasu jest mało, trudniej jest je naprawić. Może to przełożyć się na jakość i długość życia naszego ulubieńca. Jak w rozsądny sposób zapewnić naszemu szczeniakowi zdrowy wzrost?
Przeczytaj więcej
Labrador Retriever – naczelny pływakLabrador Retriever – naczelny pływakKażdy posiadacz labradora doskonale wie, że psiak ten posiada wyjątkowy charakter – jest żywiołowy, skory do zabaw, a jednocześnie pokorny i oddany właścicielowi.
Przeczytaj więcej
Pies ratownik, czyli psy z misją Pies ratownik, czyli psy z misją Od dawien dawna ludzie doceniają zdolności psów jako niesłychanie inteligentnych czworonogów. Doskonałym przykładem jest szeroko pojęte ratownictwo. Dobrze wyszkolony pies potrafi zastąpić nawet kilkunastu ratowników.
Przeczytaj więcej
Jak wykorzystać przekąski w treningu psów, czyli wzmocnienie pozytywne
ZachowanieJak wykorzystać przekąski w treningu psów, czyli wzmocnienie pozytywne
27.10.2017

Dlaczego chodzisz do pracy? To jasne, aby otrzymać wynagrodzenie - pieniądze, które dają ci dalsze korzyści. Lubisz swoją pracę? Jeśli tak, to tym bardziej jesteś szczęśliwym człowiekiem, bo nie tylko wykonujesz przyjemną czynność, ale jeszcze ci za to płacą – twoja motywacja jest duża, jesteś efektywnym pracownikiem. Może się zdziwisz, ale u psów jest podobnie. 

Przeczytaj więcej
Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)
Transporter dla psa (klatka do przewozu psa w samochodzie, samolocie)
23.10.2017
Transporter dla psa należy do niezbędnych akcesoriów, jeśli wybieramy się z naszym czworonogiem w podróż samochodem lub samolotem. Transport zwierząt większych rozmiarów, będzie natomiast wymagać zastosowania klatki dla psa do samochodu, montowanej z tyłu, w bagażniku. Pamiętajmy, że zapewniając odpowiednie warunki przewozu zwierząt, zwiększamy nie tylko ich komfort, ale i bezpieczeństwo. Zobacz, jak dobrać odpowiedni transporter dla psa, kiedy adekwatnym rozwiązaniem będzie klatka do przewozu psa oraz jak wygląda przewóz zwierząt samolotem.
Przeczytaj więcej
Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)
Transporter dla kota (klatka, kontener i torba transportowa dla kota)
23.10.2017
Transporter dla kota to absolutnie niezbędne narzędzie do przewożenia zwierzęcia samochodem, nawet na najkrótszych dystansach. Transporter dla kota zapewni bezpieczeństwo zarówno zwierzakowi, jak i kierującemu oraz pasażerom. Jednak nie zawsze plastikowy kontenerek będzie jedynym i najlepszym rozwiązaniem. Transporter dla kota, klatka kennelowa, torba dla kota – zobacz, jak wybrać właściwy do sytuacji i rozmiaru zwierzęcia sposób transportu.
Przeczytaj więcej
Zoonoza – choroby odzwierzęce (pasożytnicze, bakteryjne)
ZdrowieZoonoza – choroby odzwierzęce (pasożytnicze, bakteryjne)
23.10.2017
Borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa, wścieklizna, leptospiroza, choroba kociego pazura, babeszjoza, bruceloza, toksokaroza – to tylko niektóre choroby odzwierzęce, czyli zoonozy, które mogą stanowić poważne zagrożenie nawet dla człowieka niemającego żadnego kontaktu ze zwierzętami. Zobacz, jak niebezpieczne są borelioza, toksoplazmoza, ptasia grypa i inne choroby odzwierzęce, jak się chronić przed zoonozami i jak postępować w razie zarażenia.
Przeczytaj więcej
Czym karmić małego kotka?
Czym karmić małego kotka?
20.10.2017
Nikt nie zaprzeczy, że kocięta są rozkoszne. Łatwo ulegamy ich dużym oczkom wypatrujących kolejnej zabawki czy przysmaku. Dlatego warto w okresie wzrostu nauczyć zarówno kocię jak i całą rodzinę dobrych nawyków. Dzięki temu będziemy cieszyć się nie tylko zdrowiem kocięcia, ale także naszego dorosłego kota.
Przeczytaj więcej
Choroby psów – choroby skóry, nosówka, borelioza u psa
ZdrowieChoroby psów – choroby skóry, nosówka, borelioza u psa
19.10.2017
Choroby psów, podobnie jak w przypadku ludzi, mają podłoże bakteryjne, wirusowe, alergiczne i inne. Choroby psów potrafią poważnie uprzykrzyć życie samym zwierzętom, a także ich opiekunom. Do najgroźniejszych psich chorób należy borelioza. U psa, podobnie jak u człowieka, występuje po ukąszeniu kleszcza. Właściciele czworonogów często też uskarżają się na choroby skóry u psa. Bardzo niebezpieczna również jest nosówka u psa, objawy której powinny poważnie zaniepokoić opiekunów, gdyż choroba ta może zagrażać życiu zwierzęcia.
Przeczytaj więcej
13 roślin trujących dla psów i kotów
Zdrowie13 roślin trujących dla psów i kotów
17.10.2017
Na spacerze podziwiamy piękno przyrody, w domu i ogródku hodujemy różnorakie okazy roślin, w wazonach trzymamy miłe dla oka i nosa bukiety. A co jeśli zagrażają one naszym pupilom? Które są dla nich silnie toksyczne?
Przeczytaj więcej
Dorastające psy i ich potrzeby żywieniowe
Dorastające psy i ich potrzeby żywieniowe
03.10.2017
Większość szczeniąt na przestrzeni od 12. do 18.miesiąca życia przechodzi intensywny wzrost. Człowiekowi zajmuje to tyle samo…lat. Jak można się domyślić, łatwo popełnić błędy w tym okresie. A że czasu jest mało, trudniej jest je naprawić. Może to przełożyć się na jakość i długość życia naszego ulubieńca. Jak w rozsądny sposób zapewnić naszemu szczeniakowi zdrowy wzrost?
Przeczytaj więcej
Labrador Retriever – naczelny pływak
Labrador Retriever – naczelny pływak
06.09.2017
Każdy posiadacz labradora doskonale wie, że psiak ten posiada wyjątkowy charakter – jest żywiołowy, skory do zabaw, a jednocześnie pokorny i oddany właścicielowi.
Przeczytaj więcej
Pies ratownik, czyli psy z misją
Pies ratownik, czyli psy z misją
06.09.2017
Od dawien dawna ludzie doceniają zdolności psów jako niesłychanie inteligentnych czworonogów. Doskonałym przykładem jest szeroko pojęte ratownictwo. Dobrze wyszkolony pies potrafi zastąpić nawet kilkunastu ratowników.
Przeczytaj więcej
Informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz sie na zapisywanie i przechowywanie plików cookie. Szczegółowe informacje o celu ich wykorzystania oraz określenia warunków ich przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce znajdziesz w polityce plików cookies.
Rozumiem
pixel