Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Co jedzą szynszyle i czym je karmić? Wszystko o diecie szynszyli
Szynszyle to długowieczne gryzonie. W środowisku naturalnym są w stanie przeżyć nawet 30 lat. W warunkach domowych, tylko nieliczne osobniki przekraczają wiek 18 lat. Dzieje się tak z powodu nieprawidłowego żywienia szynszyli, bo właśnie od diety zależy ich zdrowie i ogólna kondycja. Co mogą jeść szynszyle, a czego lepiej im nie podawać?
Przeczytaj całość
Dlaczego pies je trawę i co to oznacza?
Podczas wspólnych spacerów Twój pupil często podgryza trawę? Wbrew pozorom takie zachowanie jest dla psów naturalne – robi to nawet 8 na 10 czworonogów. Co ciekawe, psy nie posiadają enzymów trawiennych, które umożliwiałyby im trawienie celulozy. Dlaczego więc tak chętnie jedzą trawę, a później wymiotują? Powodów jest co najmniej kilka. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego artykułu.
Przeczytaj całość
Jak pozbyć się pcheł u kota?
Ciągłe wylizywanie się czy nagła nerwowość mruczka może oznaczać, że w jego sierści zalęgły się pasożyty. Pchły u kota nie są powodem do wstydu – te niewielkie drobnoustroje mogą pojawić się w zaciszu domowym w dowolnym momencie. Jak je zwalczyć i co zrobić, aby ulżyć ukochanemu zwierzakowi? Jakie środki na pchły u kota warto zastosować?
Przeczytaj całość
Trzecia powieka (migotka) u kota. Co warto o niej wiedzieć?
Trzecia powieka u kota nazywana również migotką, pełni bardzo istotną funkcję dla kociego wzroku. Często bywa tak, że nie jest ona widoczna na pierwszy rzut oka, dlatego właściciele czworonogów mogą nie zdawać sobie sprawy z jej istnienia. Warto jednak dowiedzieć się o niej więcej, ponieważ nagłe wysunięcie trzeciej powieki lub inna zmiana w widoczności migotki mogą być objawem różnych chorób i dolegliwości. Czym tak właściwie jest migotka u kota i kiedy zwrócić na nią szczególną uwagę? Podpowiadamy!
Przeczytaj całość
Grzybica u kota – objawy, przyczyny, leczenie
Nasi czworonożni przyjaciele raz na jakiś czas chorują. Na szczęście nie wszystkie schorzenia są bardzo poważne i niosą ze sobą określone konsekwencje zdrowotne. Wiele osobników, pomimo odpowiedniej pielęgnacji i dobrych warunków bytowania, zapada na grzybicę skóry, pazurów czy sierści. Zobacz, jakie są objawy, przyczyny i metody leczenia tej dolegliwości.
Przeczytaj całość
Żywienie psów lekkostrawnymi karmami
Schorzenia przewodu pokarmowego to jedne z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się opiekunowie psów oraz główne powody wizyt u lekarza weterynarii. Zaburzenia w funkcjonowaniu układu trawiennego mają zróżnicowane przyczyny.
Przeczytaj całość
Jak oduczyć szczeniaka gryzienia?
Kiedy w domu pojawia się szczeniak, przynosi domownikom wiele radości, często też jednak psoci, dokazuje w dzień i w nocy oraz gryzie, co popadnie. Jak oduczyć go gryzienia dłoni i stóp właścicieli oraz ścierania sobie ząbków na naszych meblach?
Przeczytaj całość
pixel